Lloret De Mar
Costa Brava
Costa Brava
Lloret De Mar
Apartments
Apartments

Během pobytu v Lloret de Mar nabízíme zprostředkování poznávacích výletů

bacelona1Barcelona

je druhým největším španělským městem, hlavním městem Katalánska a zároveň velkým přístavem. Má téměř 2 miliony obyvatel. Patří mezi nejvýznamnější a nejznámější španělská města. Byla založena za vlády císaře Augusta jako římská kolonie. Proslavila se spoustou originálních architektonických staveb A. Gaudího. K nejznámějším dílům Gaudího patří chrám Sagrada Familia - symbol města, mohutná stavba s 12 vysokými věžemi. Jedná se o velkolepé dílo, ale přestože stavba byla zahájena již v roce 1883, není dodnes dokončena. Práce postupují pomalu, kvůli nedostatkům finančních prostředků (jeho výstavba je financována pouze z darů). V parku Güell se nachází muzeum Gaudího a spousta krásných památek, například kamenné lavičky zdobené barevnou mozaikou.
Nejznámnější ulicí Barcelony je bulvár Ramblas (Las Ramblas). Jedná se o nejživější místo ve městě. Tato pestrá ulice, neustále plná lidí, vede od Plaza Catalunya (náměstí s fontánami) až k přístavu (nábřeží s molem a vysokým podstavcem se sochou Kryštofa Kolumba). V přístavu se také nachází "Mořské akvárium" - prvotřídní akvárium se skleněným tunelem pod mořskou hladinou.
Barcelona se v roce 1992 stala dějištěm olympijských her.
Architektonický skvost severního Španělska, Barcelona, je z Lloret de Mar vzdálena necelou hodinu jízdy. V rámci celodenního autobusového výletu s průvodcem po nejkrásnějších místech Barcelony navštívíte Park Guell, ulici La Rambla, chrám La Sagrada Familia, fotbalový stadion  Camp No, olympijský stadion, Casa Milla, Casa Batllo, největší akvárium v Evropě L´Aquarium de Barcelona, noční zpívající fontány. Barcelona je skvěle dostupná i vlastním autem.

 


Gironagirona1

Město Girona je ještě dnes obehnána ze severní a východní strany starými hradbami. Samotné opevnění pochází z dob římské civilizace. Po hradbách lze jednoduše obejít část Starého Města ("Barri Vell" Stará čtvrt), můžete se tak kochat výhledy na dnešní Gironu z ptačí perspektivy. Staré město se rozkládá na pravém břehu řeky Onyar. Samotná katedrála ční nad střechami okolních domů, než však vystoupáte k této překrásné stavbě, musíme nejprve zdolát labirint úzkých strmých středověkých uliček židovské čtvrti "Call". Tato část je podle zdrojů nejzachovalejší židovskou čtvrtí v celém Španělsku. Nedaleko katedrály, za městskou branou (14. století), stojí kostel Sant Feliu (13.-16. století) s krásnou gotickou zvonicí. Uvnitř kostela pak můžou návštěvníci obdivovat římské a raně křesťanské sarkofágy.

 

 

montserratMontserrat

světoznámý benediktinský klášter nabízí možnost pěšího výletu mezi skalami. Vyslechnout zde každý den můžete chlapecký sbor Escolania. Místní specialitou je med, jemný kozí sýr a sladký likér z místních bylinek Aroma de Montserrat. Využijte poznávacího zájezdu s průvodcem. Montserrat je skvěle dostupný i vlastním autem.
Tossa de Mar – výlet lodí z Lloret de Mar. Tossa de Mar patří mezi významná turistická střediska Costa Bravy. Leží 12 km od Lloret de Mar. Oproti jiným turistickým střediskům má jako významnou dominantu města zbytky pevnosti z 12 století a části hradu z přestavby z roku 1387. Dnes jsou hradby patřičně restaurovány. Poměrně rozsáhlá je i starobylá část města s úzkými uličkami, obchůdky i restauracemi. Tossa de Mar byla prohlášena národní kulturní památkou Katalánska.
Hrad a historické jádro se nachází na skalním výběžku do moře na jižním konci města. Celý hradní komplex je vidět přímo z hlavní městské pláže, takže návštěvník má silný pocit spojení s historií.

 

Waterworldwaterworld

vodní zábavní pakr v Lloret de Mar. Zde si užije opravdu každý.  Některé skluzavky jsou omezené výškou, děti do 140 cm na ně nesmějí. Starší lidé si mohou užívat dokonce i teplou koupel v perličkovém bazénu. Mezi další atrakce patří jízda na raftu, storm (trychlýř), dětské prolézačky, bazén s vlnobitím a mnoho dalších tobogánů a skluzavek. Před parkem je dokonce umístěn jeřáb s Bungee Jumpingem.

 

 

 

marinelandMarineland

vodní park s velkým množstvím atrakcí. Vystoupení cvičených lachtanů, delfínů a papoušků.

 

 

 

 

 

 

 

 

La Siestaflamenco

katalánská show plná flamenca, zpěvu a kytarová vystoupení.